Sponzorji

09. junij 2012

Režiser Pavlović nominiran za oskarja

NK Čarda : NK Grad  0:3

V prekmurskem derbiju je Grad enako kot lansko sezono zmagal v Martjancih s 3:0. Če smo lahko takrat upravičeno rekli da je imel Grad boljši dan in zasluženo zmagal, tokrat temu ni bilo tako. Namesto nogometa smo v Martjancih namreč gledali nogometno burlesko pod režisersko palico sodnika Pavlović Želimirka. Prvi polčas se je začel borbeno z obeh strani in igra je bila dokaj izenačena. Da je sodnik prišel v Martjance samo z enim namenom - pomagati ekipi Grada do zmage je bilo jasno ob prekršku Mauka, ki je za prekršek neupravičeno prejel rdeči karton. Kljub temu so se naši borili kot levi in bili boljši nasprotnik. Potem ko so naši v drugem polčasu začeli prevzemati pobudo, Grad pa ni zmogel pošteno ogroziti Čardinih vrat, je sodnik uvidel da vnaprej načrtovanega scenarija ne bo mogel uresničiti, tako da si je privoščil potezo, za katero mirno lahko rečemo, da pomeni norčevanje iz igralcev, gledalcev in nenazadnje nogometa kot takega. V 65. minuti je za klasičen drseči štart iz nogometnih učbenikov podaril gostom 11m in še dodatno pokazal Cipotu rdeči karton. Ob vprašanju kapetana Gjergjeka ali se norčuje iz igralecev je tudi njemu seveda takoj pokazal rdeči karton. Gostje so zadeli 11m, naši so nadaljevali borbeno tudi brez treh igralecev, igrali pogumno in si priigrali tudi nekaj polpriložnosti. Tvegana igra je imela za posledico napako domačega vratarja ki je za igranje z roko edini upravičeno dobil rdeč karton. Takrat je tudi Grad uvidel da naši brez štirih igralcev pa le ne morejo več izenačiti in izkoristil še dve priložnosti za zmago 3:0.
Sicer ne vemo če je sodnik igral kdaj nogomet, po tej tekmi pa lahko mirno trdimo da kaj dosti zveze z njim nima.

Člani NK Čarde so v zadnjih dveh krogih pokazali svoj pravi karakter saj so kljub različnim namigovanjem odigrali pošteno in borbeno kot v vseh kolih pravkar končane sezone, ki so jo naši zaključili na odličnem 4. mestu. Za prikazano zato igralcem in trenerju še enkrat vse čestitke!