22. september 2013

Bravo Čarda, smetano pobrala Dravinja

NK Čarda : NK Dravinja  2:3
Strelca: Bencik, Kozic

Čarda je tudi tretjo domačo tekmo odigrala zelo dobro, ter večji del tekme uspešno parirala favoriziranim gostom iz Slovenskih Konjic. Da bo tekma izjemno težka je napovedal že sam začetek, saj so nogometaši Dravinje takoj stopili na plin in prikazali odličen nogomet. Kljub temu so naši po uvodnih minutah vzpostavili ravnotežje in si pripravljati polpriložnosti. Po napaki v sredini igrišča pa je nato takoj sledila kazen in gostje so povedli. Našim je nato po dolgi žogi in natančnem lobu Bencika uspelo izenačiti in polčas se je končal z 1:1. Čarda je furiozno začela drugi polčas. Priložnost z leve strani je po strelu Bencik anuliral gostujoči vratar, po kornerju pa so gledalci že videli žogo v mreži, ko jo je s črte izbil gostujoči branilec. Po pritisku naših pa je spet sledila tokrat dvojna kazen. Po izgubljeni žogi je Dravinja zadela še drugič, Andrejč pa je hkrati prestrogo prejel drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj so se naši fanatično borili in celo prišli do izenačenja, z glavo je zadel Kozic. Borbenost in igralec manj pa je zahteval svoj davek saj je našim na koncu začelo primanjkovati moči. Gostje so najprej zapravili dve lepi priložnosti, po kornerju pa jim je po očitnem prekršku napadalaca nad Čarnijem tri minute pred koncem le uspelo zadeti. Naši so vložili vse sile še enkrat v napad, po nešportni potezi vratarja Dravinje pa je namesto njega bil izključen še Čarni. Na žalost sodniki tokrat res niso bili na ravni zelo dobre nogometne tekme.

Čestitke našim nogometašem, ki jim želimo da dobre predstave z domačega igrišča prenesejo tudi na gostovanja. Naslednje sledi v nedeljo, in sicer Čarda gostuje v Beltincih.