02. junij 2013

Črni niz se nadaljuje

NK Veržej : NK Čarda  4:1
Strelec: Pavel U.

Nogometaši Čarde so na prvem izmed dveh prleško-prekmurskih derbijev izgubili proti vodilnemu Veržeju s 4:1. Sprva ni kazalo na tako visok poraz, saj so naši v prvem polčasu odlično parirali domačim. Priložnosti za zadetek smo videli na obeh straneh, vendar sta oba vratarja ostala nepremagana. V drugem polčasu pa smo videli ponovitev tekme v Rakičanu. Najprej je Čarda bo odlično izvedenem protinapadu povedla prek Pavel Uroša, nato pa spet ključni trenutek, ki je popolnoma obrnil tok na stran Veržeja. Domači so sprožili od daleč in žoga se je od prečke odbila v igrišče. Stranski sodnik je čeprav oddaljen okrog vsaj 16 m od korner linije zmotno ocenil da je žoga prečkala črto (očevidci na liniji so zatrdili da temu ni bilo tako). Igralci Čarde so ponoreli ter poleg zadetka prejeli še dva rumena kartona. Še hujša posledica sodniške napake je bil padec koncetracije naših v nadaljevanju, ki je botroval še trem golom v Čardini mreži. Na žalost so naši spet prikazali le 60 minut dobrega in borbenega nogometa, kar proti vodilnemu Veržeju ni bilo dovolj za presenečenje.

Sledi še drugo gostovanje v Prlekiji, tokrat ob 17:30 v Ljutomeru.