01. maj 2013

Še ena odlična predstava Čarde

NK Grad : NK Čarda  2:3
Strelec: Flisar 3x

Na gostovanju pri Gradu so nogometaši Čarde še enkrat več prikazali dobro igro in zasluženo slavili. Posebej dober je bil prvi polčas, saj so naši popolnoma prevzeli niti igre v svoje noge, imeli terensko premoč in si priigrali nekaj lepih priložnosti. Po odlični podaji Krajnca je že na začetku tekme Flisar prišel sam pred vratarja, ga preigral in z desne strani zadel prazna vrata domačih. Podobno je padel drugi zadetek. Mauko je dobil lepo žogo v prazen prostor in prišel sam pred vratarja ter nesebično podal Flisarju, ki je zadel prazna vrata. Klasičen hattrick je Flisarju uspel ob koncu prvega polčasa ko je na robu 16m prostora lepo sprejel dolgo podajo, preigral dva obrambna igralca in z močnim strelom zadel ob sami vratnici za 3:0. Drugi polčas je podal čisto drugo sliko obeh ekip. Nogometaši Gradu so krenili izredno agresivno in v 49. in 51. minuti po napakah Čardine obrambe znižali na 3:2. Nato smo do konca tekme gledali borbeno in nervozno tekmo, brez prave igre. Domači Grad je pritiskal, vendar si kakšnih lepih priložnosti ni uspel priigrati, Čarda pa se je osredotočila na branjenje minimalne prednosti in bila nevarna iz protinapadov. Na koncu je ostalo pri 2:3 za Čardo in tri točke zasluženo potujejo v Martjance.

Že v nedeljo Čarda spet gostuje na Goričkem, tokrat v Kuzmi.