27. april 2013

Čarda veliko boljša od Kovinarja

NK Čarda : NK Kovinar  3:0
Strelci: Škafar, Mauko, Prša

Nogometaši Čarde so ljubitelje nogometa v Martjancih letos prvič razveselili z zmago. S kar 3:0 so premegali goste iz Štor. Že takoj v uvodnih minutah je bilo jasno, da bodo naši prevzeli niti igre v svoje roke in pritisnili goste, ki so se osredotočili na protinapade in strele od daleč. Na srečo je prva zadela Čarda, ko je po podaji Zadravca z glavo zadel Škafar. Domači so nadaljevali z borbeno igro in si ustvarjali priložnosti. Tudi drugi polčas se je začel na najlepši možen način saj je po podaji Flisarja lepo zadel še Mauko. Nato pa je Kovinar le vzpostavil ravnotežje in po izključitvi Puhana celo pritisnil na gol Prše. Tekma pa je bila kmalu odločena saj je po podaji Krajnca obrambi ušel Mauko, ki ga je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil gostujoči branilec. Zanesljivi izvajalec 11 m je bil vratar Prša. Do konca tekme velikih priložnost,i ne na eni ne na drugi strani, več ni bilo in Čarda je zasluženo visoko slavila prvo domačo zmago.

Naše čaka turneja prekmurskih derbijev. Najprej že na praznično sredo ob 17:00 pri Gradu, nato v nedeljo v Kuzmi, nakar v Martjance prihajajo Odranci, sledi pa še sosedski derbi v Rakičanu.