Nesrečen poraz z Beltinci

NK Čarda : ND Beltinci  1:3
Strelec: Cifer D.

Tudi tokrat nas Čardini nogometaši niso pustili ravnodušne in kljub nekaterim izostankom v pravem prekmurskem derbiju prikazali borbeno in dobro predstavo. Na žalost jim je ob koncu srečanja sreča obrnila hrbet in tri točke so odšle v Beltince.
Po začetnem otipavanju in igri na sredini igrišča so naši prevzeli pobudo in nanizali nekaj lepih priložnosti (Mauko, Pavel U., Flisar). Najbljižje zadetku je bil Flisar, ki je zadel prečko. Tudi Beltinci so bili nekajkrat nevarni, vendar se je na polčas odšlo z 0:0.
V drugem polčasu sta obe ekipi krenili po zadetek. Spet so bili bližje naši. Po lepem preigravanju je ustrelil Horvat Z., gostujoči vratar pa je s skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Več sreče so imeli gostje. Po nekaj polpriložnosti so izkoristili napako naše obrambe in povedli. Čardini nogometaši so pokazali pravi karakter saj jih je prejeti zadetek še bolj motiviral. Napadalna igra se je obrestovala, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Cifer. Napadalna, borbena in izčrpavajoča igra se je nadaljevala z obeh strani, saj sta obe ekipi želeli vse tri točke. Na žalost je našim ob koncu srečanja v 87. minuti popustila koncentracija in po podaji iz kota in gneči so Beltinci povedli. V preostalih minutah so naši še enkrat krenili po izenačenje, gostje pa so po napaki naših na sredini igrišča izvedli hiter protinapad in odločili srečanje.

Kljub porazu čestitke igralcem za prikazano. Naši naslednji vikend gostujejo v Dravogradu.