18. november 2012

Čarda bo prezimila na odličnem 2. mestu

NK Zreče : NK Čarda  0:2
Strelci: Mauko, Gjegjek

Nogometaši Čarde so imeli po petih korgih jesenskega dela 4 točke in zasedali 12 mesto. Po bolečem domačem porazu proti Šmarju pa so v nanizali v 8 krogih kar 7 zmag in nesrečen remi v Malečniku ter tako na koncu jesenskega dela končali na odličnem drugem mestu (kot zanimivost zaostajajo le za takrat usodnim Šmarjem).
V Zrečah smo videli še eno zasluženo zmago Čarde. Naši so začeli dobro in si na začetku priigrali dve polpriložnosti. Domači so po slabšem uvodu vse bolj začeli prevladovati in pritiskati na Čardina vrata. Nanizali so kar nekaj 100% priložnosti, vendar bili ob zaključku sila nespretni. Na srečo se je polčas končal z 0:0. Drugi polčas so se naši pobrali in zaigrali bolje. V 60. minuti je igralec tekme Mauko lepo ušel domači obrambi in s strelom v dolgi kot rutinirano premagal vratarja Zreč. Naši so po vodstvu popustili in zaradi nezbranosti začeli delati številne napake, kar je botrovalo še nekaj 100% priložnostim domačih. Še enkrat se je pokazalo, da imajo Zreče najslabši napad v ligi saj jim nikakor ni uspelo premagati Prše. Proti koncu srečanja pa je vse dvome o zmagovalcu razrešil Gjergjek, ki je zadel po odbiti žogi iz kota.

Naši so tako na fenomenalen način zaključili jesenski del prvenstva in bodo prezimili kot najboljše pomursko moštvo v 3.SNL. Čestitamo!