04. november 2012

Padel tudi vodilni Veržej

NK Čarda : NK Veržej  2:1
Strelci: Mauko, Gjergjek

Čarda je v zelo zanimivem in dinamičnem srečanju v Martjancih osrečila številne domače navijače ter premagala vodilni Veržej z 2:1. Naši so srečanje začeli zelo ambiciozno in si že na začetku pripravili lepo priložnost. Kmalu zatem je Mauko Mitja izkoristil lepo podajo Puhana in napako Veržejske obrambe. Naši po vodstvu niso popustili in so si do konca polčasa pripravili kar nekaj 100% priložnosti. Kljub občutno boljši igri Čarde je bil rezultat polčasa le 1:0. Da Veržej ni slučajno na vrhu 3. SNL je pokazal v drugem polčasu. Začel je vse bolj prevladovati v polju in si pripravljati priložnosti za zadetek. Kmalu je sledilo izenačenje in še ena lepa priložnost, ko je vratarja Pršo rešila vratnica. Tudi naši so imeli v tem obdobju nekaj lepih priložnosti. 20 minut pred koncem pa je domiselno akcijo na desni strani lepo zaključil Gjergjek Damjan in s pomočjo gostujočega branilca zadel za drugo vodstvo Čarde. Tekma je bila nato napeta do samega konca. Veržej je na koncu pritisnil, naši pa so pretili iz protinapadov. Prša je dvakrat s skrajnimi močmi obranil nevarrna poiskusa gostov in tri točke so ostale v Martjancih.

Čarda je z zmago prišla na 4. mesto, v soboto pa v Martjancih spet  prekmursko prleški derbi proti Ljutomeru. Vabljeni!